sprawdź
oferty
ZGŁOŚ
NIERUCHOMOŚĆ

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości - czy warto?

Planujesz kupno mieszkania i zastanawiasz się, czy skorzystać z usług biura nieruchomości?

Obawiasz się, że prowizja pośrednika od wartości nieruchomości będzie zbyt wysoka i Cię - kolokwialnie rzecz ujmując - na nią nie stać?

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości ma naprawdę dużo zalet. Przedstawiliśmy jedynie najważniejsze z nich, a i tak jest ich wiele! Zresztą... Przekonaj się o tym sam!

Dobre biura nieruchomości pozwalają na oszczędność czasu i... nerwów!

Biura nieruchomości znajdują się obecnie w zdecydowanej większości miast - nawet tych mniejszych. Dostępność usług biura nieruchomości jest naprawdę duża, więc z pewnością przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania myślałeś już nad możliwościami, jakie daje współpraca z pośrednikiem nieruchomości.

Jakie są zalety, które wiążą się z zakupem mieszkania przez biuro nieruchomości?

Korzystaj z usług biura nieruchomości - to się opłaca!

Zakup nieruchomości przez pośrednika jest z reguły szybszy i mniej problematyczny. "Odpada Ci" wiele czynności, które musisz wykonać, gdy szukasz mieszkania samodzielnie. Niektórych nie jest się nawet świadomym na początku poszukiwań...

Dobre biuro nieruchomości dba o cały proces zakupu - kompleksowo! Co to oznacza? Przede wszystkimi - weźmie na swoje barki znalezienie mieszkania, sprawdzi stan prawny nieruchomości i zapisy księgi wieczystej (oczywiście jeszcze przed zawarciem umowy przedwstępnej), zadba o bezpieczeństwo transakcji i zajmie się negocjacjami ze sprzedającym.

Pomyśl, ile czasu musiałbyś na to poświęcić, gdybyś zajmował się tym samodzielnie... A czas to przecież pieniądz, więc współpracując z biurem nieruchomości, oszczędzasz (nawet mimo kosztów dla pośrednika).

Dobry agent nieruchomości ciężko pracuje, zarabiając na prowizję od wartości nieruchomości!

Uwierz, że pośrednik nieruchomości wykonuje za Ciebie tyle czynności i bierze na siebie tyle spraw związanych z zakupem mieszkania, że jego wynagrodzenie jest co najmniej zasadne!

Pamiętaj, że zanim rozpoczyna się współpracę z biurem nieruchomości, podpisuje się umowę pośrednictwa. Podpisanie umowy pośrednictwa jest tożsame z podjęciem działań zmierzających do kupna mieszkania, ale - co istotne - "nie zmusza" Cię do ich finalizacji, jeżeli biuro nieruchomości nie przedstawi Ci oferty, która spełni Twoje oczekiwania.

Co powinno się znaleźć w umowie z biurem w obrocie nieruchomościami?

Kwestia umowy pośrednictwa jest bardzo istotna i to, jak wygląda ten dokument, "mówi" bardzo wiele o biurze nieruchomości.

W umowie powinny się znaleźć m.in.:

  • przedmiot umowy,
  • miejsce zawarcia umowy,
  • czas trwania umowy,
  • sposób kontaktu z pośrednikiem,
  • obowiązki biura nieruchomości (wylistowanie głównych zadań pośrednika nieruchomości),
  • wysokość wynagrodzenia pośrednika.

Oczywiście, to tylko kilka elementów umowy. Dokument jest zdecydowanie bardziej obszerny i obejmuje wiele kwestii.

Jak znaleźć najlepsze biuro nieruchomości do współpracy przy zakupie nieruchomości?

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości z reguły się opłaca. Zastanawiasz się, skąd tu to "z reguły"...? Warto mieć świadomość, że każda agencja nieruchomości pracuje nieco inaczej i w związku z tym ma różne efekty.

Co więc wziąć pod uwagę, by nie "sparzyć" się na wybranym pośredniku? Weź pod uwagę opinie klientów, przeczytaj dokładnie umowę pośrednictwa, a także pozyskaj informację o posiadaniu przez biuro ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to bardzo istotne w kontekście bezpieczeństwa transakcji i obsługi całego procesu zakupu nieruchomości.

Skorzystaj z usług biura pośrednictwa i kup idealne mieszkanie!

Dobry pośrednik o kupnie mieszkania wie wszystko (lub prawie wszystko)!

Współpracując z dobrą agencją nieruchomości, możesz mieć pewność, że zostaną Ci przedstawione jedynie oferty najlepiej spełniające Twoje oczekiwania. Dlatego też proces zakupu nieruchomości jest najczęściej szybki i skuteczny!

Niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania na rynku wtórnym, czy rynku pierwotnym - profesjonalista z agencji nieruchomości znajdzie dla Ciebie prawdziwą "perełkę"!

Kupić mieszkanie to nie sztuka... Sztuką jest zakup idealnej nieruchomości za najlepszą cenę!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że samodzielnie również można kupić mieszkanie. Pytanie tylko - ile Ci to zajmie i jak bardzo zszarga to Twoje nerwy...

Za pomocą pośrednika zakup nieruchomości będzie nie tylko szybszy, ale i bezproblemowy! To agencja nieruchomości weźmie na siebie wszystkie ewentualne problemy. Tobie pozostanie podjęcie ostatecznej decyzji i - następnie - satysfakcja z wyboru idealnego mieszkania!

Zobacz oferty Dealhouse i kup mieszkanie przez sprawdzone biuro nieruchomości!

Dealhouse - fachowa pomoc w sprzedaży, zakupie i wynajmie nieruchomości!

Jesteśmy legalnie działającym biurem nieruchomości z miasta Gdynia, wpisanym do rejestru przedsiębiorców. Działamy przede wszystkim na Pomorzu (w Trójmieście i okolicy).

Zachęcamy do przejrzenia ofert sprzedaży i najmu nieruchomości oraz kontaktu w celu porozmawiania o szczegółach.

Nasze biuro jest zawsze otwarte na Klientów - umów się i porozmawiajmy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić!

copyrights 2022 by dealhouse

powered by getknow