sprawdź
oferty
ZGŁOŚ
NIERUCHOMOŚĆ

Jakie mieszkanie wybrać - z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Ilość ofert mieszkań na sprzedaż potrafi przyprawić o zawrót głowy… Jak wybrać idealną nieruchomość? Co wziąć pod uwagę, podejmując tę, tak ważną, decyzję?

Obok kwestii takich, jak metraż, liczba pokoi czy lokalizacja nieruchomości, trzeba pamiętać również o doprecyzowaniu jej pochodzenia… Co się bardziej opłaca - zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Postanowiliśmy przedstawić plusy i minusy obu typów nieruchomości, by pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Mieszkania od dewelopera vs. mieszkania “z drugiej ręki”

Zastanawiasz się, czy warto kupić mieszkanie od dewelopera…? A może korzystniej będzie kupić mieszkanie z rynku wtórnego? Niestety, nigdzie w Sieci nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi… Albo inaczej - nawet, gdy przeczytasz gdzieś “tak” albo “nie”, wiedz, że nie powinieneś się tym sugerować. Każda sytuacja jest inna i warto skonsultować się z profesjonalistą, np. SUPERAgentem z Dealhouse.

W tym miejscu natomiast możemy przedstawić Ci zalety i wady mieszkań z rynku pierwotnego oraz wtórnego.

Mieszkania z rynku pierwotnego - nowoczesne, lecz do adaptacji

Mieszkania kupowane od dewelopera mają jedną, kluczową zaletę. Są nowe - tylko tyle lub aż tyle. Nowe, czyli w zdecydowanej większości przypadków nowoczesne i tańsze w utrzymaniu. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, masz ponadto 5-letnią gwarancję na wady techniczne niezależne od Twojej działalności. Nie musisz się martwić, gdy wystąpią, ponieważ to deweloper za nie odpowiada i jest zobligowany do ich usunięcia. Nie sposób ukryć, że mieszkanie “w nowym budownictwie” łatwiej będzie również sprzedać czy wynająć. Co istotne - często za wyższą kwotę niż je kupiłeś!

Jeżeli zależy Ci na nieruchomości, w której zamieszkasz “od zaraz”, mieszkanie od dewelopera może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Prace wykończeniowe potrafią trwać tygodniami (o ile nie miesiącami), a wiele elementów wyposażenia wnętrz jest tylko na zamówienie i czeka się na nie naprawdę długo. Z adaptacją mieszkania związane są również koszty, które potrafią być także naprawdę wysokie. Do ceny zakupu nieruchomości warto więc dodać budżet na wykończenie, co potrafi znacząco zwiększyć koszt całkowity związany z zakupem nieruchomości.

Mieszkania z rynku wtórnego - do zamieszkania, ale czy komfortowe…?

Mieszkania “z drugiej ręki” mają ten ogromny plus, że w wielu przypadkach są do zamieszkania “od zaraz”. Oczywiście, nie zawsze musi to oznaczać, że wszystko będzie w nich tak, jak sobie to wymarzyłeś… Jeżeli nie planujesz remontu, musisz być przygotowany na pewne niedogodności, nawet jeżeli tylko przez pewien czas.

Jeżeli zastanawiasz się nad mieszkaniem z rynku wtórnego, powinieneś również wziąć pod uwagę, że zastosowane technologie mogą być już nieco przestarzałe i - co za tym idzie - kosztowne w codziennym użytkowaniu. Także czynsze w mieszkaniach z rynku wtórnego są z reguły nieco wyższe. Comiesięczne koszty związane z nieruchomością mogą być więc nieco wyższe niż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego.

W przypadku nieruchomości “z drugiej ręki”, często nie masz również możliwości dokupienia komórki lokatorskiej czy piwnicy oraz miejsca parkingowego. Wszystko zależy od tego, czy posiadacz nieruchomości wykupił wcześniej te udogodnienia i - jeżeli tak - czy w ogóle chce je również sprzedać.

Skorzystaj z usług biura nieruchomości o szerokim portfolio ofert!

Jeżeli wciąż się zastanawiasz, jakie mieszkanie kupić - czy z rynku pierwotnego, czy wtórnego, warto skonsultować się z agentem profesjonalnego biura nieruchomości. Najlepiej takim, które posiada szerokie portfolio ofert - zarówno jeżeli chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wtedy masz pewność, że poleci Ci rzeczywiście najlepsze oferty!

Nasze biuro nieruchomości Dealhouse ma w portfolio setki ofert z rynku wtórnego. Dodatkowo, dzięki współpracy z deweloperami, zajmujemy się również pośrednictwem w zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego. SUPERAgenci Dealhouse kompleksowo Ci doradzą i przedstawią rozwiązania, które powinny być najbardziej optymalne, biorąc pod uwagę Twoją sytuację.

Współpracując z Dealhouse, współpracujesz z najlepszymi!

Dealhouse - fachowa pomoc w sprzedaży, zakupie i wynajmie nieruchomości!

Jesteśmy legalnie działającym biurem nieruchomości z miasta Gdynia, wpisanym do rejestru przedsiębiorców. Działamy przede wszystkim na Pomorzu (w Trójmieście i okolicy).

Zachęcamy do przejrzenia ofert sprzedaży i najmu nieruchomości oraz kontaktu w celu porozmawiania o szczegółach.

Nasze biuro jest zawsze otwarte na Klientów - umów się i porozmawiajmy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić!

copyrights 2022 by dealhouse

powered by getknow