sprawdź
oferty
ZGŁOŚ
NIERUCHOMOŚĆ

Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Najpierw pandemia koronawirusa, następnie wojna w Ukrainie, a do tego jeszcze szalejąca inflacja… Zastanawiasz się, czy to dobry czas na zakup mieszkania? Mimo tak wielu niesprzyjających okoliczności, warto wstrzymać się z powiedzeniem “definitywnego nie” nowej nieruchomości! Tym bardziej, jeżeli marzysz o niej już od dłuższego czasu, a alternatywą miałaby być np. kontynuacja najmu od kogoś.

Zakup mieszkania w obecnym czasie - czy to ma sens?

Zacznijmy od tego, że wiele osób twierdzi, że nigdy nie ma idealnego momentu na kupno mieszkania. Oczywiście, obecnie sytuacja jest naprawdę niecodzienna, ale warto mieć na uwadze, że nigdy nie wiadomo, ile będzie jeszcze trwała i co nastąpi w kolejnych latach.

Planujesz zakup mieszkania dla siebie czy pod inwestycję? Niezależnie od okoliczności, wciąż może Ci się to opłacać! Poniżej przedstawimy Ci kilka racjonalnych argumentów.

Nieruchomości są wciąż bezpieczną lokatą kapitału

Inwestowanie w nieruchomości, mimo obecnej sytuacji, niezmiennie jest określane jako jedna z lepszych metod lokowania kapitału.

Nieważne, czy planujesz kupić mieszkanie i je wynajmować, czy też potrzebujesz lokum dla siebie i/lub rodziny - zakup nieruchomości jest zdecydowanie bardziej rozsądnym wyjściem. Oczywiście, szczególnie wtedy, gdy dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi lub odpowiednią zdolnością kredytową. 

Wartość nieruchomości wciąż rośnie

Obawiasz się wciąż rosnących cen nieruchomości? Pamiętaj, że związana jest z tym również tendencja do wzrostu ich wartości! Nawet jeżeli obecnie kupisz mieszkanie drożej niż rok temu, jeśli będziesz chcieć je sprzedać za jakiś czas, najprawdopodobniej jeszcze na tym zyskasz.

Dlatego też, zamiast zrezygnować z chęci dokonania transakcji, lepiej po prostu nawiązać współpracę z rzeczywiście profesjonalnym i skutecznym biurem nieruchomości. Pośrednikiem, który pomoże Ci w tym, by cena kupowanego przez Ciebie mieszkania była jak najbardziej korzystna. A, zapowiada się, że już w najbliższym czasie okazji cenowych nie zabraknie!

Im mniej potencjalnych nabywców nieruchomości, tym łatwiej negocjować ceny

Wydaje Ci się, że ceny mieszkań są z miesiąca na miesiąc coraz wyższe? Jak wskazują analitycy, ceny powinny zacząć stopniowo spadać, a w wielu przypadkach już można “upolować” niezłe oferty!

Wiąże się to z mniejszą liczbą potencjalnych nabywców nieruchomości. W końcu im wyższe stopy procentowe, tym mniej chętnie ludzie biorą kredyty hipoteczne. Druga sprawa jest taka, że wiele osób po prostu utraciło zdolność kredytową… 

Wracając jednak do tematu, jeżeli ktoś sprzedaje mieszkanie i w końcu pojawi się potencjalny kupujący, łatwiej jest wynegocjować naprawdę korzystną cenę. Niektóre osoby mają w końcu wybór - sprzedać za niższą kwotę lub nie sprzedać wcale. W obecnej sytuacji, gdy pieniądze są naprawdę potrzebne, wybór wydaje się być dość oczywisty.

Dlatego też ceny ofertowe nieruchomości to jedno, a rzeczywiste ceny sprzedaży - drugie.

Zaspokojenie potrzeb osobistych jest naprawdę istotne

Ostatni argument, który chcielibyśmy przytoczyć, może się wydawać dość błahy… W rzeczywistości jednak jest nie mniej istotny niż każdy wcześniejszy. W końcu Twoje potrzeby (czy też potrzeby Twoje i Twoich najbliższych) powinny być rozpatrywane w sposób priorytetowy!

“Dusisz” się w obecnej przestrzeni, nie masz odpowiednich warunków do pracy czy nauki, a może po prostu potrzebujesz zmienić miejsce zamieszkania? Gwarantujemy, że każdy z tych powodów jest naprawdę istotny i nie powinieneś mieć najmniejszych wątpliwości, czy podążać za swoimi potrzebami! Dzięki temu będziesz odczuwać większą satysfakcję każdego dnia i przełoży się to na każdą sferę życia!

Zakup mieszkania to dopiero wierzchołek góry lodowej… Weź pod uwagę również pozostałe koszty!

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości, z pewnością wziąłeś pod uwagę nie tylko cenę mieszkania, ale i koszt jego adaptacji! Pamiętaj, że drożeje wszystko, nie tylko nieruchomości. Dlatego też, w związku z rosnącymi kosztami materiałów remontowych oraz prac remontowo-budowlanych, nie warto czekać z kupnem mieszkania w nieskończoność!

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania? Jakie powinny być Twoje kolejne kroki?

Jak już wspomnieliśmy, nawiązanie współpracy z doskonałym i skutecznym biurem nieruchomości to podstawa! Jeżeli podpiszesz z nim umowę, nie będziesz musiał przejmować się żadnymi negocjacjami cenowymi, odpowiednim sformułowaniem umowy czy sprawdzeniem wszelkich możliwych aspektów, które potrafią być problematyczne.

Nasze biuro w obrocie nieruchomościami Deal House z największą przyjemnością zajmie się znalezieniem dla Ciebie idealnego mieszkania. Co więcej - mieszkania w cenie mieszczącej się w Twoim budżecie, w dobrej lokalizacji i spełniającego Twoje priorytetowe kryteria. Dysponujemy tak szeroką ofertą nieruchomości, że ani przez chwilę nie wątpimy w to, że przedstawimy Ci mieszkania, wśród których będzie “to jedyne”!

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo! Podczas niezobowiązującej rozmowy, chętnie dowiemy się, czego oczekujesz od nowych “czterech kątów”. Nasi SuperAgenci natomiast znajdą dla Ciebie mieszkanie, które przyczyni się do pojawienia się błysku w Twoim oku, przyspieszonego bicia serca i… podjęcia szybkiej decyzji o zakupie!

Bądź “na tak” - z Deal House to prostsze niż myślisz!

Dealhouse - fachowa pomoc w sprzedaży, zakupie i wynajmie nieruchomości!

Jesteśmy legalnie działającym biurem nieruchomości z miasta Gdynia, wpisanym do rejestru przedsiębiorców. Działamy przede wszystkim na Pomorzu (w Trójmieście i okolicy).

Zachęcamy do przejrzenia ofert sprzedaży i najmu nieruchomości oraz kontaktu w celu porozmawiania o szczegółach.

Nasze biuro jest zawsze otwarte na Klientów - umów się i porozmawiajmy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić!

copyrights 2022 by dealhouse

powered by getknow